באיזה גיל אפשר להתחיל ללמוד לנגן?

האמת שאת המאמר הזה החלטנו ב Music Index לכתוב כי יוצא לנו לשמוע לא מעט את אחד המשפטים המרגיזים ששמענו בתשובה לשאלה: "אז למה את/ה לא הולכים ללמוד לנגן?"

"עזוב, בגילי זה מאוחר מדי ללמוד לנגן"

לא, לא ושוב פעם לא!

לימודי נגינה בניגוד מוחלט למה שמרבית האוכלוסיה חושבים היא נטולת גיל (Age less). אין גיל שבו אי אפשר יותר ללמוד מוזיקה, לא קיימת נקודה שבה כל מורה למוזיקה יבוא ויגיד לכם: "סליחה, אני מצטער אבל אתם מבוגרים מדי כדי ללמוד מוזיקה" ואם במקרה תתקלו במורה שכזה תתדאגו לדווח לנו.

אנחנו הולכים להגיד פה משפט מאוד דרמטי שיכול להיות שיעורר הדים:

כל אחת וכל אחד יכולים ללמוד מוזיקה גם אם הם לא נולדו עם כישרון בילט אין 💥

כן, כן! אם אתם מרגישים שהמוזיקה בוערת בכם ובמשך כל השנים נמנעתם מלנסות להתחיל ללמוד מתוך אמונה שאין לכם כישרון מוזיקלי תדעו שכל אחד וכל אחת יכולים ללמוד מוזיקה, לימודי נגינה לא מיועדים רק לילדים!

העיקרון של לימוד מוזיקה גם אם לא נולדתם עם כישרון מוזיקלי טמון בעבודה קשה! למה אנחנו מתכוונים?

לימודי נגינה – ללמוד מוזיקה בכל גיל

זה נכון שקיימים בני ובנות אדם שנולדו עם יכולת פנומנלית לנגינה או שירה מה שנקרא "כישרון טבעי", מסוג האנשים שאומרים לך: "וואלה בחיים לא לקחתי שיעור אחד" אבל האמת היא שהרוב המוחלט של הציבור בעולם לא נולדים עם הכישרון המטורף הזה (גם כותבי המאמר שעובדים כמוזיקאים פעילים לא נולדו עם הכישרון הזה).

ללמוד לנגן – אז למה זה כן קשור?

הדבר שהופך אנשים חסרי כישרון טבעי למוזיקה למוזיקאים או נגנים מקצועיים היא השקעה!

אם אתם רוצים ללמוד מוזיקה ואתם חושבים שאין לכם/ן כישרון מוזיקלי הדרך שלכם לעולם המוזיקה היא באמצעות עבודה קשה והתמדה.

אחרי שבחרתם מורה למוזיקה (מוזמנים לקרוא את המאמר שלנו בנושא בחירת מורים למוזיקה) אל תפסיקו לנגן גם אחרי שהשיעור נגמר. לימודי נגינה לא תלויים בשיעורים עם המורה.

כמו בכל נושא "Practice makes perfect" (אימון יוצר שלמות), ככל שתתאמנו יותר כך תהפכו לטובים יותר ומקצועיים יותר.

לימודי נגינה – לא רק ילדים יכולים ללמוד מוזיקה

עכשיו אנחנו הולכים לגעת בנקודה קצת כואבת. אם אתם אומרים לעצמכם שאתם מבוגרים מדי כדי ללמוד לנגן אז אנחנו מצטערים לבשר לכם, אתם לא באמת רוצים לנגן!

נגינה לא קשורה לגילכם וגם אדם בן 50 60 70 יכולים ללמוד לנגן והסיכוי שלהם להפוך לנגנים טובים יותר מילדים גדול בהרבה ולו רק בגלל יכולות ההתמדה וההבנה של איך להשקיע וכמה להשקיע, לכן באופן חד משמעי אנחנו יכולים לקבוע שאם אתם רוצים ללמוד לנגן באמת זה לא משנה בני כמה אתם.

רוצים דוגמא? קבלו את הגברת הבאה:

ילדים הם ספוג וקל יותר ללמד אותם לנגן בגיל צעיר

נכון! בגלל שילדים יותר פנויים ונטולי דאגות קל יותר להקנוט להם יכולות ומשמעת אימון. גם העובדה שהיכולות המוטוריות שלהם נמצאות בתקופת התפתחות בגילאים צעירים מהווה נקודת פתיחה טובה יותר ללימודי מוזיקה ושוב נכנס האבל הדרמטי.

אבל….

דווקא בגלל שמדובר בילדים והיכולת שלהם להשקיע ולהתמיד לאורך זמן מוגבלת הסיכויים של ילדים ללמוד מוזיקה בצורה מקצועית היא כמעט בלתי אפשרית אלא אם כן לילדים שלכם יש מוסר עבודה מעורר השראה, לא אומרים שזה לא קיים אבל התמדה ונחישות היא מנת חלקם של אנשים בוגרים.

לימודי נגינה וגילאים – סיכום

אין גיל למוזיקה עם לא 80 וגם לא 90! אם אתם אוהבים מוזיקה ותמיד רציתם ללמוד לנגן כמו שאמרו גדולים מאיתנו: JUST DO IT!

ולסיום, קבלו את הכישרון המתוק הזה, רק בן 4! 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מדריכים באתר...
דילוג לתוכן