חולמים לנגן על תופים אבל הרעש מטריד אתכם? יש פתרון!

בואו נודה על האמת! אין אחת או אחד שלא מצא את עצמו באמצע שיר (כשאף אחד לא רואה) מרביץ מעבר תופים מקצועי באוויר!

אי אפשר להאשים אתכם/ן!

תופים הם כנראה אחד מכלי הנגינה שדורשים מכל הגפיים לעבוד במקביל ובקצב שונה. נכון, לא כולם יכולים לנגן על תופים (ואני לא מדבר על הרעש).

היכולת לשלוט על כל הגפיים (ידיים, רגליים וכן אפילו גם הראש) היא לא מתנה שלכולנו יש, אבל החדשות הטובות שאפשר לשפר את הקורדינציה באמצעות תרגילים וללמוד איך לשמור על קצב אחיד.

אבל הבעיה הדרמטית ביותר בנגינה על תופים זה הרעש…

לכל מי שייצא לנגן על תופים שם לב לעוצמה שכל מכה על התוף בין אם מדובר על תוף הסנייר או על תוף הבס דראם ואפילו המצילות, מפיקות צלילים מאוד חזקים שבניגוד לכלי נגינה חשמליים אין כפתור ווליום שקובע את עוצמת הצליל שמפיק כלי הנגינה.

אז מה עושים אם רוצים לנגן על תופים?!

אז ככה, אם אתם חולמים לנגן על התופים ונושא הרעש מהווה בעיה דרמטית קיימות 2 אפשרויות שיגשימו לכם את החלום!

תופים אקוסטיים

משתיקי קול לתופים

כן כן זה קיים! אחד הפתרונות השכיחים ביותר להנמכת הווליום של התופים הם "משתיקי תופים".

הרעיון מאחורי המשתיקים לתופים הוא פשוט, מדובר בסוג של לבד (Leved) בעל אלסטיות גבוהה שאפילו מזכירה קצת גומי (המרקם הקופצני מאפשר הקפצה של מקלות התופים בצורה שתדמה את עור התוף).

בזמן התיפוף (האמת שלפני) מניחים את המשתיקים על גבי התופים השונים (סנר, טום טום, פלור ואפילו למצילות) והמכה שבדרך כלל פוגעת בעור התוף או על המצילה גורם לצליל של התוף/מצילה להישמע עמום וחלש.

פה אנחנו חייבים להגיד את האמת ולספר שהסאונד לא באמת מזכיר צליל של תוף וקצת מבאס, אבל ללא ספק מדובר בפתרון יעיל נגד הרעש שהתופים מפיקים.

תופים חשמליים

תופים אלקטרוניים

התופים האלקטרוניים האמת נמצאים פה עוד משלהי שנות השמונים אבל בגלל היכולת המוגבלת של איכות דגימת הקול (הסאונד של התופים) הייתה מוגבלת הם לא האמת היוו אלטרנטיבה לתופים אקוסטיים.

אבל, אנחנו בשנת 2021 (בזמן כתיבת המאמר הזה) והיום קיימים לא מעט חברות שמייצרות תופים חשמליים עם איכות סאונד גבוהה מאוד ואפילו טובה יותר מתופים אקוסטיים.

אז איפה הקאץ'?! בניגוד לפתרון הקודם, העלויות של משתיקי קול זול פי 10 (ואפילו יותר) מתופים אלקטרוניים.

קאץ' נוסף הוא התחושה של המכה של המקל על גבי התופים החשמליים, יש מתופפים שהתחושה של המקל על התופים החשמליים מפריעה להם לנגינה ופוגעת להם במהלך הנגינה התקין, אבל אין ספק שאם

מצליחים להתגבר על הקשיים האלו מדובר בפתרון שנשמע ממש ממש ממש טוב ויתרון שהוא לא פחות מהותי הוא האפשרות לחבר אוזניות לתופים ולנגן בכל שעה בלי להפריע לאיש!

שנייה לפני סיכום, הזה סרטון שישמיע ויסביר בפרטים את ההבדלים בין 2 המערכות 🥁

לסיכום

אנחנו לא נכנסים לאף אחד לכיס וכל אחד ייבחר את האפשרות הטובה ביותר עבורו, אבל אין ספק שבין שתי האפשרויות אנחנו מעדיפים את התופים החשמליים, מציעים לכם בשלב שאתם מחליטים ללמוד לנגן על תופים, גשו לחנות התופים הקרובה לביתכם ותנסו להקשיב ל 2 האפשרויות ותבחרו מה נעים לכם באוזן וביד.

בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מדריכים באתר...