חדרי חזרות טובים – מה הופך אותם לטובים?

אם אתם מנגנים אז אתם בטח יצא לכם לנגן בחדר חזרות, עכשיו מה הבעיה?! לרוב (אלא אם כן אתם נגנים בעלי ניסיון) מי שהולך לחדר חזרות מסתמך על המלצות של אנשים שחוו חזרה טובה בחדר מסוים, אבל מה קורה אם אין מישהו שימליץ לכם ואתם עדיין רוצים לקבוע חזרה במקום אבל לא רוצים ליפול בחדר חזרות עם סאונד לא טוב….

אווו בשביל זה אנחנו פה, קבלו 5 טיפים לבחירת חדר חזרות שלא יאכזב אתכם.

גודל חדר החזרות

#1 אל תשפטו חדר לפי הגודל שלו

חדרי חזרות כשמם כן הם "חדר" ולכן מרביתם לא יהיו בגודל של אולם הופעות עם במה מרשימה ותאורה מטורפת האמת היא שמרבית חדרי החזרות קטנים יחסית ואם לומר את האמת לחדרים קטנים יש פוטנציאל להיות מטופלים אקוסטית יותר טוב מחדרי חזרות גדולים.

שימו לב! חשוב מאוד לבחור בחדר חזרות שיתאים למספר הנגנים שבהרכב.

אין טעם לבחור חדר קטן להרכב של 12 נגנים, תנסו לשקף לעצמכם ולבעל החדר את מספר הנגנים ועל בסיס זה לקבוע את החדר המתאים ביותר עבורכם.

אקוסטיקה בחדר חזרות

#2 אקוסטיקה אקוסטיקה אקוסטיקה

לא משנה איך החדר נראה מבחינה עיצובית, אם החדר לא עבר טיפול אקוסטי מקצועי הסיכוי שהחזרה שלכם תישמע ממש ממש לא טוב. מה זה לא טוב?!

חדר חזרות שלא עבר טיפול אקוסטי יגרום להחזרים בסאונד של כלי נגינה/מיקרופון שיעבוד בחדר. (על הנושא של טיפול אקוסטי בחדרים נדבר בפוסט אחר לגמרי)

כל מי שיהיה בחדר שלא טופל אקוסטית לא יצליח לשמוע כלום למעט הצפצופים באוזניים שיהיו לו אחרי החזרה!

הציוד שבחדר החזרות

#3 הציוד שבחדר

אנחנו לא יכולים לתאר כמה זה מבאס להגיע לחדר חזרות ולגלות שהיית צריך להביא עוד מגבר גיטרה או סטנד לקלידים ואתם יודעים יצא לנו להיתקל בחדרי חזרות בלי סטנדים לגיטרות.

לפני שאתם בוחרים חדר לערוך בו חזרות תוודאו שיש בו את כל הציוד שאתם צריכים כדי לנהל חזרה בצורה הזורמת והקלילה ביותר בלי לאלתר פתרונות בקומבינה שלבטח לא יגרמו לחזרה שלכם להשמע טובה יותר (וזה בלשון המעטה).

#4 מיקום

יש המון חדרי חזרות, אין שום סיבה, שום סיבה לנסוע מרחקים מטורפים כדי למצוא חדר חזרות טוב.

פה ההמלצה שלנו היא להעזר בד"ר Google, תחפשו חדר חזרות ב[איפה שאתם גרים] ואחנו מבטיחים לכם שתוכלו למצוא חדר חזרות טוב ואפילו מאוד באזור שלכם.

אם אין לכם כוח לגוגל, תיכנסו למנוע החיפוש שלנו לאיתור חדרי חזרות בכל אזורי הארץ

#5 מחיר

תראו, אנחנו לא רוצים לפגוע בכיס של אף אחד אבל תזהרו מחדרי חזרות שמציעים חזרות בזול כי סביר להניח שהמחיר הזול משקף את איכות החדר.

אנחנו לא אומרים שחדרים זולים לא טובים, אבל מניסיוננו חדרים שכאלה טובים לחזרות אינטימיות של גיטרה ושירה, פסנתר ושירה או אפילו "להמציא" תפקידים לשיר מבלי להקפיץ את כל הלהקה ולקרוע את הכיס.

רגע לפני שנסיים אם בא לכם לראות איך נראה חדר חזרות "מאובזר" קבלו:

לסיכום

אם אתם מנגנים סביר להניח שאתם יודעים מה אתם רוצים וצריכים מחדר החזרות שלכם, תדאגו לשקף את הצרכים והציפיות שלכם מבעל החדר.

אנחנו חייבים להגיד שהטיפים האלה הם לא נוסחה סודית או קסם שיבטיח לכם חדר טוב, אבל ללא ספק אם תעכבו אחרי הטיפים האלו הסיכוי שלכם למצוא חדר חזרות שישמע טוב, יגדל משמעותית.

יאללה לכו לנגן!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מדריכים באתר...