הרכבי חובבים

לנגן זה כיף!

בין אם אתם נגנים מנוסים שמעולם לא לקחתם את נושא הנגינה ברצינות יתרה, או שרק התחלתם ללמוד כלי נגינה לאחרונה – הרכבי חובבים זאת אחלה דרך לצאת מהשגרה ולעשות קצת (הרבה) טוב לנשמה שלכם!

אז מה זה בעצם אומר – הרכבי חובבים? בגדול אלו הרכבים מונחים (נגנים + מנחה קבוע) שנפגשים אחת לשבוע (בדרך כלל) על מנת לנגן מגוון שירים במטרה להופיע איתם מול קהל בהמשך – שכן הופעות חיות הן הפסגה של כל מוסיקאי שרוצה להביע את עצמו – גם אם אינו מוסיקאי מקצועי.

כאן תוכלו למצוא פרוייקטים של הרכבי חובבים ומתקדמים ברחבי הארץ – ולהתחיל משהו באמת מהנה עבור עצמכם!

היתרונות בנגינה עם הרכבים מוזיקליים

גם אם אתם לא תופסים את עצמכם נגנים מקצועיים, החוויה של נגינה היא תהליך גם מקצועי וגם רגשי. אם אתם מנגנים עם עצמכם או פלייבקים אתם יכולים להגיע לרמוות גבוהות של נגינה ובאמת להפוך לנגנים מעולים אבל, נגן מקצועי נמדד לא ביכולות שלו להיות נגן סולו וההתפתחות המוזיקלית נעצרת אם אתם כנגנים לא עובדים עם מוזיקאים אחרים.

כשאתם מנגנים בכל הרכב מוסיקלי עם מוזיקאים אחרים אתם לומדים המון בתור מוזיקאים וכנגנים. 

בזמן נגינה עם הרכבים מוסיקליים הדינמיקה שלכם עם כלי הנגינה שלכם משתנה כאשר יש נגנים נוספים אתכם ובמיוחד כשיש זמרים ששרים.

נגינה בהרכבים מחייבת אתכם ואתכן להקשיב לכל מי שנמצא בחדר כי הנגינה שלכם תלויה גם בכם.

מה המטרה של הרכבי חובבים?

מכיוון שיש לא מעט אנשים שאוהבים מוזיקה והיצירה בוערת בהם אבל הם או הן לא בחרו במסלול של חיי מוזיקאים, הנגינה בהרכבי חובבים הוא המקום להוציא את היצרתיות המוזיקלית החוצה.

מלבד זאת, ישנם לא מועט זמרים שרוצים לקחת את השירה שלהם לרמה אחת מאשר לשיר במקלחת ואם לומר את האמת אנחנו מכירים יותר אנשים ונשים שיש להם קול מדהים שאנחנו לא יודעים שיש להם קול כזה גדול.

ההשתתפות בהרכבי חובבים, מאפשר לאנשים בעלי כישרון מוזיקלי למצוא את הנישה המוזיקלית המושלמת עבורם והסיבה שהרכבים כאלה טובים לשיפור המוזיקליות שלכם היא מציאת אנשים שנמצאים באותו ראש כמוכם.

החשיבות של נגינה עם אנשים שחושבים כמוכם היא הסביבה המושלמת ליצירה.

איך עובד כך הקטע הזה של הרכבי חובבים?

בגדול, ישנם כמה הרכבים כאלו שעובדים. תבחרו את הקבוצה שמתאימה לכם ושם תפגשו קבוצה של מוזיקאים שמלווים את ההרכבים שהם מנהלים.

אם אתם מחפשים הרכבים מוזיקליים חשוב שתחפשו הרכב מוסיקלי על פי הטעם המוזיקלי שלכם ועל פי היכולות המוזיקלית שלכם בנגינה או בשירה, אבל גם המנחים של אותם הרכבים מוסיקליים יעזרו להתכוונן אל ההרכב שהכי מתאים לכם.

ככה תתחילו לעבוד עם ההרכב, כאשר לכל הרכב יש מנחה שמלווה אותו.

הליווי כולל בחירת שירים, התאמת סולמות ובשלבים הראשונים גם בעיבוד של השירים שתבחרו במסגרת ההרכב.

אחת היתרונות המשמעותיים ביותר של הרכבי חובבים, הוא המטרה שמוצבת למולכם ולמולכן בהשתתפות בהרכבים והוא ההופעה.

לפחות פעמיים בשנת העבודה שלכם בהרכב תקבעו הופעה ושם תרכזו את המאמצים.

יש כאלו שחוששים מהמעד של לעמוד מול קהל ולנגן מחשש שהם יטעו או ישכחו משהו (רק שתדעו שזה קורה לנגנים ולמוזיקאים הגדולים ביותר) אבל, בעולם המוזיקה המקצועי אומרים שרק כשקובעים תאריך להופעה עובדים ברצינות.

אם אתם מחפשים הרכב מוסיקלי, אנחנו ממליצים לכם להצטרף להרכב חובבים שפועל באזורכם ולתת למוזיקה לזרום ממכם החוצה!

דילוג לתוכן