קניית פסנתר – איזה פסנתר כדאי לקנות

הפסנתר הוא השקעה מצוינת. לעולם לא ניתן להחליף אותו באף פריט אחר.

פסנתר הוא כלי נגינה המורכב ממערכת של מיתרים שנלקטים או מכים על ידי פלקטרום, וגורמים לרטט של המיתרים להישמע. המיתרים עשויים בדרך כלל מחומר מתוח ואלסטי כמו פלדה.

הצליל של הפסנתר מופק ברטט של המיתרים, המחוברים לפטישים. נגן פסנתר טוב יכול להפיק מוזיקה עם צלילים הנעים בין C ל-C וכן הרמוניות עם צלילים הנעים בין F ל-F. צלילים אלו מורכבים מתדרים שונים – גובה גובה מסוים, הנקרא סדרה הרמונית, הוא אחד מהם.

אחרי שדיברנו על הנתונים הטכניים של הפסנתר בואו נדבר על קניית פסנתר.

מה צריך לדעת לפני שקונים פסנתר?

דבר ראשון שחשוב לדעת לפני שאתם הולכים לקנות פסנתר הוא שיש 2 סוגי פסנתרים שאתם יכולים לקנות (אל תדאגו זה לה כזה פשוט).

פסנתר אקוסטי

הפסנתרים האקוסטיים הם הפסנתרים שכולנו מכירים. הרעיון המרכזי של הפסנתרים האקוסטיים הוא הדרך שבה הם מייצרים את הצליל הפסנתרי האהוב.

בקיצור: מערכת של פטישים הנשלטים על ידי הקלידים מכים את המיתרים שנמצאים בגוף הפסנתר. קיבועם של המיתרים על גבי גוף הפנסתר ומסגרת העץ שממנה בנוי הפסנתר מפיק את הצליל והאמת גם מוגבר (אקוסטיקה של גוף הפסנתר)

אם אתם בעניין של להבין את הנושא הזה לעומק הנה סרטון שמסביר את המבנה של פסנתר אקוסטי

חשוב לזכור שאם אתם רוצים לקנות פסנתר אקוסטי, תזכרו שאתם חייבים לדאוג לתחזוקה של הפסנתר. מה שדורש כיוון הפסנתר ותחזוקה של המכניקה של הפסנתר.

פסנתר חשמלי

האפשרות השנייה והלא פחות נפוצה היא קנייה של פסנתר חשמלי. כאן אתם עומדים בפני שוק מאוד רחב.

חברות הפסנתרים והקלידים הבינו את היתרון של ייצור פסנתר חשמלי. העלויות הזולות יותר, המשקל והגודל של פסנתרים חשמליים הפכו אותם לבחירה של מרבית האנשים שרוצים ללמוד לנגן על פסנתר.

הפסנתרים החשמליים, בצורה מאוד מקיפה עובדים על פורמט דומה רק שבמקום מיתרים, הפטישים של הפסנתר החשמלי מכה על חיישן שמפעיל דגימת צליל של פסנתר.

ההבדל בין הפסנתרים החשמליים של המותגים השונים מתמקדת ב 3 פרמטרים שונים:

  1. איכות דגימת הפסנתר – הניסיון של פסנתר חשמלי הוא להדמות לצליל של פסנתר אקוסטי. כל חברה שמייצרת פסנתרים חשמליים מנסה לייצר צליל שיהיה הכי קרוב לדבר האמיתי.
  2. איכות המקלדת – אתם זוכרים את הקלידים השחורים והלבנים, הם מה שהופכים פסנתר לנוח לנגינה או לקשה לנגינה. חברה שמייצרת פסנתר חשמלי איכותי תשקיע גם באיכות קלידים גבוהה כדי להעניק את התחושה הדומה ביותר למקלדת של פסנתר אקוסטי.
  3. הגדלים והצבעים של הפסנתר – נכון שבמקרה של פסנתר חשמלי הגודל והצבע לא משנים את איכות הצליל (תלוי עם הרמקול של הפסנתר ממוקם בתוך תיבת עץ) אבל אם מדובר בפסנתר כנף חשמלי סביר להניח שהמחיר שלו יהיה שונה.

שאלה שעולה תמיד היא איך למצוא פסנתר חשמלי מומלץ ופה אנחנו חייבים להגיד שהנושא של פסנתרים חשמלים מומלצים הוא תמיד או יותר נכון לרוב יהיה מוטה לכיוון אותה חברה שאליה נכנסת.

במוזיקה כמו במוזיקה נושא הטעם האישי הוא מאוד מאוד אינדיבידואלי ולכן אם אתם מחפשים המלצה על פסנתר חשמלי אנחנו ממליצים לכם לתת לאוזן ולידים שלכם להיות הממליצים הטובים ביותר כשאתם באים לקנות פסנתר חשמלי.

דוגמה של פסנתר כנף חשמלי של חברת Roland 

 

אז מה לקנות? פסנתר חשמלי או פסנתר אקוסטי?

האמת והיא האמת שלנו, אם יש לכם את התקציב והמקום לקנוצת פסנתר אקוסטי, אין כמו פסנתר אמיתי. בין אם זה פסנתר כנף או פסנתר קיר, הצליל של פסנתר אמיתי הוא לא ניתן לשכפול.

אבל אם אתם פחות בקטע של להשקיע בפסנתר אמיתי, תוכלו למצוא פסנתרים חשמליים מומלצים מדהימים באיכות צליל שללא ספק תגרום לכם להתבלבל ולחשוב שמדובר בפסנתר אמיתי.

לסיכום

נגינה על פסנתר היא תענוג ואהבה שאין לה פשרות. יסכים איתי כל מי שמנגן על פסנתר, ההתרגשות של נגינה על פסנתר כנף של Yamaha או Stainway היא התרגשות שאין שנייה לה. אבל למי שאין גישה לפסנתר כנף כזה האפשרות של פסנתר חשמלי היא מושלמת.

אם אתם מחפשים פסנתר אנחנו מציעים לכם להיכנס לחנויות כלי נגינה שמוכרות פסנתרים ותבקשו לנגן כדי להרגיש ולשמוע, כי בכלי נגינה הכי טוב זה להקשיב ולשמוע.

שיהיה לכם בהצלחה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מדריכים באתר...
דילוג לתוכן