איך לנגן בפסנתר? מה צריך לעשות כדי לנגן על פסנתר

הפסנתר נחשב לאחד מכלי הנגינה המרשימים ביותר וכדי לנגן הפסנתר נדמה שצריך לסיים קונסרבטוריון ולהתחיל ללמוד בגיל 6. האמת היא שזה לא כך!

כדי להתחיל ללמוד פסנתר דבר ראשון צריך, פסנתר! נכון שזה נשמע כמו פאנץ' ממערכון של כוורת (זה באמת משם) אבל זה מאוד נכון ומאוד מדוייק ונסביר…

יש כאלו שאומרים לעצמם: "אני רוצה להתחיל ללמוד לנגן על פסנתר אבל מה אני אשקע עכשיו בפסנתר?! אני אקנה אורגנית ואצל המורה נתאמן על הפסנתר" 😕

דבר ראשון, חשוב שתדעו שיש הבדל מהותי בין פסנתר לבין אורגנית (מוזמנים להיכנס לקישור ולקרוא על ההבדל) אבל על רגל אחת נסביר שהמגע, התחושה של הקלידים בין הפנסתר לאורגנית הוא ההבדל המרכזי בין שני הכלים ולהתאמן על אורגנית לא יהפוך אתכם להיות פסנתרים.

כדי לשלוט בנגינה על פסנתר חשוב להתאמן על פסנתר כדי שהאצבעות יתרגלו לתחושה של הקלידים, אז אם אתם רוצים ללמוד איך לנגן בפסנתר אתם צריכים, דבר ראשון, פסנתר.

איך לנגן בפסנתר
רוצים ללמוד פסנתר – להתחיל ללמוד פסנתר

נגינה על פסנתר דורשת סבלנות

עכשיו אחרי שקניתם פסנתר, חשוב שתרכשו המון המון סבלנות. למה צריך כל כך הרבה סבלנות? אז ככה. אם רוצים ללמוד על כל כלי נגינה ואולי על פסנתר במיוחד, חשוב להבין שהנגינה על הפסנתר דורשת אימון ואימון אינטנסיבי.

נגינה על פסנתר בניגוד לנגינה על אורגנית או סינטיסייזר דורשת סינכרון מושלם בין 2 הידיים ואין אפשרות של לייווי אוטומטי או פיצול של המקלדת לש- 2 מה שאומר שטכניקת הנגינה היא שונה בתכלית ודורשת המון המון אימון כדי להרגיל את הידיים במקביל ובנפרד אחת מהשנייה.

לנגן על פסנתר בטכניקה הנכונה

כמו שציינו נגינה בפסנתר שונה ודורשת יכולות שאי אפשר לרכוש בנגינה על אורגנית. הנגינה בפסנתר מצריכה דינמיות יותר רגישה ושרירי אצבעות שיאפשר לכם לחיצה גם על קלידים קשים יותר שנמצאים בפסנתרים.

הפקת הצליל בפסנתר היא קשה יותר לאורך זמן ודורשת להתרגל לעבודה עם 2 הידיים בו זמנית.

במקביל לתחושתיות ולמאמץ חשוב לדעת שטכניקת הנגינה על הפסנתר היא טכניקה שדורשת לפצל את תשומת הלב, ולהתמקד בקריאת התווים בנגינה ב 2 הידיים והפעלת הרגליים, כדי ללחוץ על דוושת ה Sustain (הפדל הימני בפסנתר) כדי להאריך את הצליל.

כדי לרכוש את הטכניקה הנכונה לנגינה על פסנתר אתם חייבים לעבוד מול מורה אבל כאן נשאלת השאלה, איך לבחור מורה לפסנתר?

נגינת פסנתר עם מורה לפסנתר

היום, בתרבות היוטיוב נראה שאפשר לנגן על פסנתר בעזרת לימודים אונליין או ביוטיוב או בשיעורים ללמוד פסנתר מהאינטרנט.

אנחנו לא פה כדי להגיד לכם מה השיטה המתאימה לכם כדי ללמוד פסנתר אבל וזה אבל משמעותי, כדי ללמוד לנגן על פסנתר אתם צריכים מורה לפסנתר.

מורה טוב לפסנתר הוא מורה לחיים!

כל הקונספט של נגינה על פסנתר דורש הבנה של הפסנתר והטכניקה הנדרשת לנגינת פסנתר נכונה יכולה להתקבל בצורה הטובה ביותר רק עם מורה לפסנתר מקצועי.

מורה לפסנתר ילמד אתכם את כל מה שצריך כדי להפוך את נגינת הפסנתר בצורה הקלה והנכונה ביותר.

מורה לפסנתר

אז איך לנגן בפסנתר ואיך לעשות את זה בצורה הטובה ביותר?

אז אם נסכם את כל הנושא של איך ללמוד פסנתר, חשוב מאוד שיהיה לכם פסנתר בבית, תשיגו לעצמכם מורים לפסנתר (חשוב למצוא את המורה הנכון, אבל זה נושא למאמר אחר) שילוו אתכם בתהליך הנגינה על הפסנתר.

אבל הכי חשוב ואולי הכי חשוב, תשיגו לעצמכם את כל הסבלנות בעולם שתוכלו להשיג. נגינה על פסנתר זה תהליך ארוך שיכול להיות מתסכל לפחות בהתחלה, ולכן נדרשת סבלנות ארוווווווווכה.

כדי לנגן על פסנתר אתם צריכים לחזור ולהתאמן כמה שאפשר יותר טוב, כי רק על ידי אימון תוכלו להפוך לנגני פסנתר טובים ואפילו מקצועיים.

אנחנו מזמינים אתכם להציץ במאגר המורים לפסנתר שלנו אם אתם רוצים מורים שילמדו אתכם פסנתר בצורה המקצועית והנכונה ביותר.

שיהיה בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מדריכים באתר...
דילוג לתוכן