להקות ישראליות

מה אפשר להגיד על המוזיקה הישראלית שלא נאמר ולא נותח על ידי טובי המוחות וחוקרי המוזיקה הישראלית?! המוזיקה הישראלית עברה כל כך הרבה תנועה וכל כך הרבה שינויים וזה מבלי שדיברנו על השוני התרבותי שבעצמו היווה מקור ליצירה חדשנית עבור כל אחד ממרכיבי הפסיפס הישראלי.

אבל כאן אני לא רוצה להיכנס למהות של השוני אלא על התוצר הסופי (או לא) שהיווה פסגה עבור המוזיקה הישראלית ולדבר על להקות ישראליות.

אם נתעלם רגע (ולא בזדון) מהזמרים והזמרות של המוזיקה הישראלית ונתייחס ללהקות הישראליות שעיצבו את התרבות המוזיקלית בארץ אפשר להבחין בהתליך מדהים של רצונות עמוקים של להקות ישראליות לשלב את התרבות המוזיקלית של מזרח ומערב עוד מתחילת התרבות המוזיקלית הישראלית.

להקות ישראלית היוו כור היתוך של מוזיקה, למרות שבעבר הרבה להקות ישראליות התכנסו לרוב בז’אנר מסויים, אבל תמיד יכולת לשמוע את ההשפעות של קיבוץ הגלויות של כל התרבות המוזיקלית של הישראלים בארץ.

3 הלהקות הישראליות שהשפיעו עלי הכי הרבה

טוב אני יודע שאני זורק פה אבן עצומה לתוך שלולית פצפונת אבל מה איכפת אני כותב את המאמר הזה אז פה ורק פה אני מחליט!

#1 כוורת

אין מה לעשות, כוורת הייתה סוג של סיר לחץ של מוזיקאים מוכשרים בצורה יוצאת דופן! כמו שאמרתי אני לא מתכנן להיכנס לכל מוזיקאי שמרכיב את המכלול של כוורת ואני הולך להתייחס ללהקת כוורת עצמה!

אם מדברים על להקה ישראלית שעצבה פס קול אין ספק שכוורת היא מהלהקות הישראליות שעיצבו את הפסקול המוזיקלי שלי.

אין ספק שכוורת הביאו את ה vibe המוזיקלי של הסיקסטיז מחו”ל עם הגיטרות והליינים המורכבים אבל הכל כך זכירים שלהם!

#2 החלונות הגבוהים

את החלונות הגבוהים לא הבנתי שאני אוהב עד גיל יחסית מאוחר. אני חושב שהקיום של החלונות הגבוהים בתור להקה ישראלית היה עבורי נתון שהייתי מקבל אותו בין אם דרך הרדיו מגיל מאוד צעיר דרך הטקסים בבית הספר שהיו מקור מוזיקלי מאוד משמעותי באזור שבו גדלתי.

עם מבט לעבר אין ספק שכמעט כל שיר של הלהקה הישראלית המדהימה הזו הוא חלק מההווי הארץ ישראלי ואני בתוכם!

#3 היהודים

טוב פה באמת אני עושה קפיצה משמעותית אבל אני אסביר.

להקת היהודים עבורי היתה נקודת מפנה במוזיקה הישראלית. אם אני זוכר נכון שמעתי פעם ראשונה איפה שהוא בכיתה ח’ אם אני לא טועה והעובדה ששמעתי להקה ישראלית שלא מפחדת לפתוח Distortion עד הסוף ולצרוח בקול חלוד ומדוייק בצורה מעוררת השתאות, היתה הפתעה גמורה שעד אז יכולתי רק לקבל מלהקות מחו”ל (זה נושא שיחה אחר לגמרי).

אם אנחנו מדברים על להקות ישראליות שעיצבו את התפיסה המוזיקלית עבורי, אין ספק שלהקת היהודים היה אחת מהלהקות שתופסת את מקומה בכבוד בשלישייה הראשונה שלי.

להקות ישראליות ב 2022

להקות ישראליות הן אחד הדברים היפים שקיימים במוזיקה הישראלית כי בניגוד לזמרים עצמאיים, ההווי של להקה הוא שונה בתכלית. העבודה המשותפת עם אנשים שהטעם המוזיקלי שלכם שונה וההשפעות המוזיקליות שלכם שונות מייצר דווקא מוזיקה מעניינת ומאוד מאתגרת!

בשנת 2022 אפשר למצוא הרבה להקות ישראליות שמייצרות מוזיקה חדשה, מעניינת וחדשנית!

אבל מה שהכי מגניב בימים שבהם אנחנו חיים היא העובדה שהיום אפשר להנות גם מהמוזיקה החדשה שלהקות ישראליות צעירות מייצרות אבל אפשר גם להנות מלהקות ישראליות שמשמרות את המוזיקה של להקות ישראליות מפעם במופעים מיוחדים של קאברים ישראלים מיוחדים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מדריכים באתר...
דילוג לתוכן