אולפני פודקאסטים

עולם הפודקאסט (Podcasts) הפך להיות עולם רותח במיוחד כשכל מה שצריך זה מכשיר הקלטה וזהו.

היום אפשר למצוא כמויות של אולפני הקלטות פודקאסטים כמעט בכל נושא אפשרי! החל מראיונות מחתרתיים, פודקאסטים בנושאים מקצועיים כמעט בכל תחום, מדריכים ועד מהדורות חדשות, כולם מקליטים פודקאסטים היום.

בואו נתחיל בהתחלה, מה זה פודקאסט?

האמת שפודקאסט הוא מדיום שקיים כבר די הרבה זמן. זוהי דרך מהירה וקלה לחלוק מידע וידע עם העולם, פודקאסטים הם דרך מצוינת להפיץ את המסר של החברה שלך במהירות וביעילות. הם גם אמצעי יעיל לתקשורת פנימית וחיצונית כאחד.

ניתן להשתמש בפודקאסטים כדרך לשמור על קשר עם האנשים שאיתם אתה עובד אבל זוהי דרך מצוינת ללמוד על מוצרים, שירותים וטרנדים חדשים.

מכיוון  שפודקאסטים הם בדרך כלל קצרים, ניתן וקל להאזין להם במכה אחת ובמהירות.

בעבר היכולת ליצור פודקאסט הייתה דורשת ציוד הקלטה, אבל בואו אנחנו נמצאים ב 2023 והיכולת להקליט ברמה גבוהה הגיעה לכל טלפון חכם שאנחנו מחזיקים, כל מה שצריך זה אפליקציה להקלטה וזהו, תתחילו לדבר.

אבל, אם אתם שואפים לייצר פודקאסט שגם מזמין אנשים להקשיב יש כמה דגשים שננסה לעמוד עליהם בהקמת אולפן הקלטות פודקאסט מקצועי.

ציוד הקלטה פודקאסט

נכון שאמרנו מקודם שכדי לייצר פודקאסט צריך רק אפליקציה אבל אם אתם רוצים לעלות ליגה ולייצר שידורי פודקאסט (בין אם אונליין ובין אם מוקלטים) הציוד עבור אולפן הקלטות פודקאסט הוא זה שיעשה את ההבדל וכמו כל דבר שקשור בתחום האודיו ישנן לא מעט חברות שתוכלו למצוא כדי לקנות מיוד לפודקאסט איכותי ומקצועי בטווחי מחירים שונים.

אז מה אתם צריכים לקנות כדי להתחיל לייצר Podcasts מקצועיים:

  • מיקרופון – הנושא של בחירת מיקרופון הוא נושא רחב כי בחירת המיקרופון תלויה בחלל שבו אתם מקליטים (אקוסטי או לא) בחלל לא אקוסטי כדאי להשתמש במיקרופון דינמי לעומת סביבה מטופלת אקוסטית תוכלו להשתמש במיקרופון קונדנסר.
  • סטנדים – לכל מיקרופון צירך להיות סטנד, רצפתי או שולחני, חייבים סטנד.
  • כבל XLR / כבל מיקרופון – אם אתם רוצים לוודא שהמיקרופון יעבוד אתם חייבים כבל, אין מה לעשות. ישנם מיקרופונים שבאים עם כבל מהחברה אבל לרוב לא מדובר בכבל איכותי וייתכן שגם האורך שלו עלול להוות מגבלה.
  • כרטיס קול – ברמות המיקצועיות ייצרת פודקאסטים מוקלטים למחשב (כדי לשפר את איכות הסאונד, וגם לערוך את הפודקאסט) וכדי להעביר את הקול שלכם למחשב תזדקקו לסוג של ממיר שיקליט אתכם למחשב. ישנם מספר ממשקים/כרטיסי קול. כמובן שהכל תלוי תקציב.
  • אוזניות – לרוב להקלטת פודקאסט מספיק זוג אוזניות אחד אם אתם רוצים יותר מזוג אוזניות אחד יש צורך במפצל אוזניות.

מה עכשיו לקנות ציוד לפודקאסט?! אין פתרון אחר?!

נכון, כשרוצים להקליט פודקאסט איכותי צריך ציוד הקלטה איכותי, אבל אם אתם לא רוצים להכנס להוצאה של כמה פודקאסטים שאתם רוצים להקליט ועדיין רוצים לייצר פודקאסטים מקצועיים (מתאים לחברות, עסקים ומוסדות) תוכלו להעזר בשירותים של אולפני פודקאסטים.

אולפני פודקאסטים מאפשרים לכם להנות מציוד להקלטת Podcast איכותי ומקצועי. האמת שקיימים לא מעט אולפנים כאלה בעלויות שלא יעלו על קניית ציוד הקלטה מקצועי שכזה.

מהו אולפן פודקאסט מקצועי ואיפה למצוא אותו?

אם לומר את האמת, אולפן מקצועי הוא כזה שמציג לכם את כל הציוד שציינו למעלה ואם לא תמצאו אותו בחדר של ילד מתבגר אז ללא ספק שמדובר בציוד מקצועי.

אבל לא רק אולפן שמגדיר עצמו כייעודי לפודקאסטים יאפשר לכם להקליט פודקאסט, האולפנים שבהם מקליטים מוזיקה הם גם פתרון מושלם ומאוד מאוד מקצועי להקלטות פודקאסטים מקצועיות.

אבל אם אתם לא בטוחים אז הנה כמה אולפני פודקאסט שאנחנו ממליצים לכם עליהם ושם תקבלו גם שירות מקצועי וגם ציוד מקצועי!

אולפנים להקלטת פודקאסטים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מדריכים באתר...
דילוג לתוכן